Zavítala k nám vzácná návštěva

Středa 25. 1. 2017 byla pro nás velmi významným dnem. Většina z nás nemusela mimořádně v tento všední den do školy, a ti, kteří do školy přece jen šli, přišli z vyučování mnohem dříve než obvykle. Přivítali jsme totiž v domově velmi vzácnou návštěvu v podobě pana prezidenta Miloše Zemana a první dámy Ivany Zemanové. Při cestě po Plzeňském kraji, a tedy i při návštěvě našeho domova byl prezidentský pár doprovázen hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem a jeho manželkou. Současná první dáma paní Ivana Zemanová již náš domov v minulosti jedenkrát navštívila, a jsme proto rádi, že se jí v našem domově natolik líbilo, že přijela i tentokrát. 
Náš domov byl v tento výjimečný den plný novinářů z tisku a televizních reportérů. Jak pan prezident sám uvedl, bylo zde možná víc novinářů než nás dětí 🙂 Před budovou a v okolních ulicích bylo mnoho policistů, kteří zajišťovali klidný průběh příjezdu a odjezdu prezidentské kolony aut a po budově se pohybovala řada mužů z Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Pan prezident v dětském domově navštívil červenou skupinu nezletilých matek s dětmi, kde popřál naší Adriance k jejím třetím narozeninám a spolu se svou manželkou jí předali plyšovou hračku. Od pana hejtmana pak Adrianka dostala krásný a velmi chutný narozeninový dort. Dále se všichni vzácní hosté přesunuli do naší žluté skupiny, kde jsme už čekali my ostatní. Pan prezident nám přivezl obrovského plyšového slona, který byl možná větší než náš malý Dominik, který jej šel z rukou prezidenta převzít. Kromě toho jsme od prezidentského páru dostali také společenské hry a pěkné knihy o Pražském hradu. Na oplátku jsme i my panu prezidentovi, první dámě i panu hejtmanovi a jeho manželce předali drobné dárky, které jsme sami vyrobili. Kromě toho, Eliška – naše šikovná studentka umělecké školy v Plzni namalovala velmi vydařený portrét pana prezidenta a osobně mu jej při jeho návštěvě předala. Pan prezident byl tímto osobním darem potěšen. Kromě již uvedených dárků dostal pan prezident od tet kuchařek domácí makové buchty, které má prý moc rád. A hned také jednu ochutnal. 🙂
Po této části návštěvy prezidentského páru se s námi paní Zemanová rozloučila a dále pokračovala samostatně, neboť měla při návštěvě našeho kraje vlastní oddělený program a odjela tedy na návštěvu dalších zařízení Plzeňského kraje. 
Druhá část návštěvy pana prezidenta v našem domově tedy pokračovala již bez přítomnosti první dámy. Pan prezident se v domově ještě podíval do našeho cvičného bytu, který momentálně obývá téměř zletilý Jirka (měl tentokrát úplně vzorně uklizeno. :-)) a následně se pak setkal s řediteli všech dětských domovů Plzeňského kraje a se zástupci odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje. Tato diskuse na téma současnost a budoucnost dětských domovů trvala cca 35 minut. 
Celá návštěva pana prezidenta v našem domově trvala asi hodinu a poté se kolona aut přesunula k Městskému úřadu, kde se pan prezident setkal s paní starostkou Plané Martinou Němečkovou a následně proběhla veřejná diskuse prezidenta s občany Plané. 
Věříme, že se prezidentskému páru i panu hejtmanovi s manželkou v našem domově líbilo, a že drobnosti, které si od nás odvezli, jim udělaly radost. Další fotografie a videa z návštěvy pana prezidenta v našem domově můžete shlédnout na facebookovém profilu našeho domova.