Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

Zvláštní školní rok
V letošním školním roce jsme se do školy moc nenachodili. Už na podzim jsme kvůli epidemii nemoci covid-19 chodili do školy minimálně, a od začátku nového roku 2021 už opravdu odpočítáváme dny, kdy zase chození do školy bude hlavní náplní našich dní.
Na začátku nového roku jsme si mysleli, že to nejhorší období epidemie je už za námi, ale to jsme se tedy spletli. V únoru a březnu onemocněly některé naše tety v domově, a dokonce i strejda ředitel nebo tety kuchařky musely s covidem zůstat doma. Bylo to náročné období, ve kterém jsme měli jen minimum zábavy, a nálada v domově byla mizerná. Teď s koncem dubna, kdy epidemie snad konečně už opravdu ustupuje, a venku se začíná oteplovat, začínáme mít konečně trochu více energie. Těšíme se na všechno, co jsme dříve považovali za samozřejmost – běhání po venku s kamarády, návštěvy různých kulturních akcí, chození do zájmových kroužků, sportování a dokonce i na školu. I ti z nás, kteří školu nemají ani trochu rádi, se do ní teď už těší. Ani ne tak na učení – toho je i při distanční výuce pořád dost, ale spíš na spolužáky a učitele, až zase budeme ve škole všichni společně. Ze začátku to byla celkem zábava, koukat na ostatní přes obrazovku počítače, ale teď už je to spíš otrava.
Naštěstí vše nasvědčuje tomu, že bychom se už brzy mohli vrátit k normálnímu chození do školy, tak jak jsme byli vždycky zvyklí. Menší děti chodí už teď do školy alespoň každý druhý týden, a my starší se snad také brzy dočkáme. Čtyři z nás letos ukončí docházku do základní školy a od září nastoupíme do vybraných učilišť či středních škol. Někteří učni již zase začali chodit alespoň částečně na praxi, a všichni věříme, že se vládní opatření brzy natolik uvolní, že se naše životy vrátí k normálu. I když roušek a respirátorů se asi jen tak nezbavíme.
Zatím nemáme do blízké budoucnosti žádné velké plány, necháme se překvapit, co přinesou další dny a týdny. A budeme věřit, že léto 2021 už snad bude ve znamení lepší nálady a spousty nových zážitků.