Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

Prááázdniny
Během letních prázdnin jsme toho všichni už hodně zažili a ještě určitě hodně zažijeme 😊
Někteří z nás tráví prázdniny u rodičů nebo jiných příbuzných, někteří jedou byli hned první týden v červenci na Šumavě s tetou Jiřinou a tetou Maruškou. Podnikli jsme několik výletů do šumavské přírody a užili si týden v krásném prostředí.
Na dvě noci jsme vyrazili také do kempu Karolina-dolina. Je to sice od Plané jen kousek, ale bylo to také velmi příjemné zpestření. Během krátkého stanování jsme stihli navštívit i zříceninu hradu Přimda.
Někteří z nás stihli v červenci absolvovat ještě čtyřdenní pobyt na přehradě Hracholusky s tetou Sandrou a tetou Štěpánkou, kam jezdíme už několikátý rok, a vždy si to tam parádně užijeme.
Kromě pobytů mimo Planou jsme stihli také několik jednodenních výletů (např. ZOO Plzeň, přírodní park Prelát v Mar. Lázních) a užili jsme si dlouhé koupání v bazénu na zahradě, protože červenec byl na horké dny opravdu bohatý.
Koncem července jede pět z nás k moři do Bulharska a i ostatní si určitě ještě užijí spoustu zábavy o volných prázdninových dnech.


I tento rok se náš dětský domov Čtyřlístek účastní akce „Vyčisti les“ (stránka soutěže: vycistiles.cz)

Proč a jak jsme se zapojili?
Do akce „Vyčisti les“ jsme se zapojili především z toho důvodu, že si rádi hrajeme venku. Naše dětská zvídavost všechno pochopit a poznat, nás vede k obdivování zázraků přírody, jež nám dodávají energii na celý den. Příroda skrývá celou řadu tajemství a neuvěřitelných věcí. A my nesmíme zapomínat, že to, co stvořilo tak nádherné věci, jako jsou zvířátka, rostliny, vůně květů, šumění větru v korunách stromů, cvrlikání ptáčků, plující mráčky, východy a západy slunce, hory, divoké řeky, padající listy, kaštánky, duhy a nebe plné hvězd, stvořilo i nás. Chceme, aby naše příroda byla co nejvíc čistá a bezpečná (nejen pro nás, ale i pro ostatní lidi i zvířátka). Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přiložit ruku k dílu a okolní přírodu trochu vyčistit a dovolit jí o trochu volněji dýchat. Nejbližším místem pro tuto akci nám byl zámecký park v těsné blízkosti našeho domova. Vzali jsme velké pytle, rukavice a sedm statečných z našeho domova vyběhlo na lov odpadu. Během chvíle jsme nasbírali pět velkých pytlů a užili si při tom spoustu zábavy. Poznávali jsme houby, broučky, sbírali žaludy, balancovali na kládách, hledali významy v mracích a divočili v listí. Ze sběru jsme natočili krátké video ZDE a budeme moc rádi, když Vás ostatní trochu inspirujeme k tomu, abyste naše kroky následovali. Popřípadě si aspoň dávali pozor, co Vám kde z ruky upadne a vždy vyhledávali odpadkové koše.

Co můžeme vyhrát?
Především dobrý pocit ze sebe i z naší činnosti, která dává smysl. Ale díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme získat i peníze od partnerů soutěže. Třeba na vybavení našeho domova či oblečení na naše řádění a poznávaní světa tam venku. Máme možnost vyhrát až 8 tisíc. Tak nám držte palce.

Partnery soutěže jsou:
Astratex.cz – spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže – 5000 Kč
Bezvaplenky.cz – plenky, hračky a potřeby pro maminky – 5000 Kč
Cashbot.cz – peníze pro podnikatele – 5000 Kč
Frutiko.cz – dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty – 5000 Kč
Invia.cz – zájezdy a dovolené po ČR a za hranice – 5000 Kč
MKLůžkoviny.cz – povlečení, prostěradla a vše do bytu – 5000 Kč
Pravebio.cz – bio a šetrné produkty pro celou rodinu – 5000 Kč
Rigalli.cz – čokolády, cukrovinky a slané lahůdky – 5000 Kč