Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

Těšíme se do školy
Na prahu nového roku se většinou ještě ohlížíme za rokem starým. Za rokem, který nebyl pro nikoho jednoduchý. Distanční výuka dala zabrat jak dětem, tak i tetám a strejdům, dlouhou dobu byl úplný zákaz vycházek, kdy jsme neměli možnost vidět své kamarády, známé, příbuzné a někteří z nás museli trávit dlouhé dny v karanténě sami v pokoji. Všechno jsme ale ustáli. Hodně nám v tom pomohl předvánoční a vánoční čas, ve kterém jsme na tyto útrapy trochu zapomněli.
I když se někteří spoléhali na to, že letos čert s Mikulášem nepřijde, nakonec přece jen přišli a přinesli si dlouhý seznam hříchů. Někteří měli takový strach, že si je čert odnese do pekla, že ukáplo i několik slziček. Nakonec všichni slíbili, že už budou hodní a po přednesení básničky Mikuláš každého obdaroval balíčkem se sladkostmi.
Čas do Vánoc jsme si krátili výrobou vánoční výzdoby, pečením vánočního cukroví, vymýšleli a připravovali dárky pro nejbližší, kamarády a známé. Ale nejenom pro ně. Naše Tereza, která měla pěkné, dlouhé vlasy, se je rozhodla darovat na výrobu paruk pro onkologicky nemocné ženy, a tím jim pomoci překonat těžké životní chvíle, za což jí patří velké dík.
Než jsme se nadáli, byly tu Vánoce. Někteří odjeli ke svým příbuzným a blízkým a my ostatní jsme prožili Vánoce v DD.
Štědrý den patřil pohádkám, hrám a přípravě štědrovečerní večeře, ke které byl bramborový salát a řízek. Nechyběly chlebíčky, jednohubky, ovoce a vánoční cukroví. A po večeři hurá ke stromečku, pod kterým jsme díky sponzorům, příznivcům a štědrým dárcům našli většinu našich přání. Moc za všechny dárky děkujeme.
Všichni jsme měli ještě jedno přání, které se nám bohužel nesplnilo. A tím byla možnost, abychom opět mohli všichni chodit do školy. Ale přání se plní nejen o Vánocích a my věříme, že i toto přání se nám brzy splní.
Tak ať se plní během roku přání i Vám.