Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Přišel nový rok
Stojíme na začátku roku 2020, ale ještě se krátce ohlédněme na konec roku toho minulého, a to na Vánoce a jim předcházející advent. Byl to čas, ve kterém jsme kromě přípravy do školy pekli vánoční cukroví, zdobili vánoční stromeček, balili dárky pro nejbližší, vyráběli výrobky s vánoční tématikou k prodeji na jarmarku, připravovali se na Vánoční čaj.
Ten se tentokrát konal 3. 12. Po sestavení a nacvičení programu skládajícího se z divadelních, tanečních a hudebních vystoupení byli pozváni naši učitelé, sponzoři, vedení radnice, zástupci zřizovatele DD, přátelé. Touto cestou jsme jim poděkovali za celoroční pomoc, podporu a přízeň. Ještě jednou děkujeme všem, kteří si v tomto předvánočním období udělali čas a přijali naše pozvání na akci, která má v našem domově dlouholetou tradici. Také děkujeme za dárky, které jsme od hostů obdrželi.
Hned další den po Vánočním čaji přišla další návštěva a tou byl čert s Mikulášem. Po přednesení básničky nebo zazpívání písničky jsme dostali sladkou odměnu, a protože zlobivé děti slíbily poslušnost, čert smutně odcházel s prázdným pytlem a počet dětí v DD se naštěstí nesnížil.
Počet dětí se v příštím týdnu naopak zvýšil. Naší nezletilé mamince se narodil chlapeček Dominik. Po návratu z porodnice jsme se na miminko všichni přišli podívat a popřáli mu hodně zdraví.
Obchůdky s Albertem proběhly 15. 12. v plzeňském OC Olympia. Prodávali jsme na nich naše výrobky s vánoční tématikou. O svícny, adventní věnce, svíčky, stromečky z různých materiálů a vánoční dekoraci byl velký zájem. Na konci dne byla velká radost z vydělaných peněz, které použijeme na financování prázdninového pobytu u vody.
Poslední školní den minulého roku se většina dětí rozjela ke svým rodičům a příbuzným. A ti, kteří zůstali, prožili klasické vánoční dny v DD.
Štědrý den patřil pohádkám a přípravám na štědrovečerní večeři. K té byl řízek s bramborovým salátem, chlebíčky, cukroví, ovoce. A po ní? Po ní přišel Ježíšek. Pod stromečkem jsme našli díky sponzorům a štědrým dárcům bohatou nadílku. Ježíšku, děkujeme!
Stojíme na začátku nového roku, do kterého Vám všem přejeme zdraví, pohodu a zachovejte nám přízeň.