Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

Adventní čas v DD
S příchodem adventu přišlo i pomalé rozvolňování přísných epidemiologických podmínek, ale máme za sebou nelehké období, kdy jsme opět nemohli chodit do školy, za našimi kamarády ani odjet ke svým rodinám. Celé dopoledne jsme se věnovali distančnímu vzdělávání a ti starší pokračovali i odpoledne. Proto jsme byli rádi, že nás tety a strejdové brali ve volných chvílích do přírody.
Jedním z cílů těchto výletů byl pavlovický lom. Po procházce okolo lomu, při které jsme nasbírali dřevo na oheň, přišlo na řadu opékání buřtů. Domů jsme se vrátili plni zážitků a dobré nálady.
Další slunečné odpoledne byla na programu oblíbená hra stopovaná. Na trase jsme plnili lehké i složitější úkoly, ale ten nejtěžší nás čekal v cíli. Najít poklad v podobě balíčků se sladkostmi nebylo jednoduché. Nakonec jsme ale byli úspěšní. Počasí nám přálo a hra se nám velice líbila.
Také návštěva rozhledny na Panenském vrchu, která patří k nejvyšším v ČR, byla pro nás zážitkem. Všichni jsme si mysleli, že vyjít po točitém schodišti až nahoru zvládneme. Čím výš jsme ale stoupali, celá konstrukce rozhledny se strašidelně pohupovala a my se postupně vraceli dolů. Zvládnout všech 207 schodů a pokochat se výhledem z plošiny, která je ve výšce 40 metrů, dokázaly pouze Terka a Klárka. Poté se naše kroky vydaly po naučné stezce na židovský hřbitov. To už se pomalu začínalo stmívat a my pospíchali domů.
V domově proběhlo také několik oslav narozen, ale všichni jsme se nemohli dočkat oslavy svátku Hallowena. Přípravu na ni jsme nepodcenili. Ráno jsme se namalovali, převlékli do kostýmů, jejichž výroba nás zaměstnávala několik dní před oslavou, a v domově, který byl zahalen do černé a oranžové barvy, byly na programu hallowenské hry, sledování hororů a strašidelných pohádek. Nechybělo hallowenské občerstvení v podobě jablečného závinu, rakviček, čarodějnických prstů a upírských bonbonů. Na jejich přípravě se velkou měrou podílela naše Terka, které se učí cukrářkou a která nás pravidelně rozmazluje sladkými dobrotami, které pro nás často připravuje, a my jí za to děkujeme.
Stalo se již tradicí, že v našem DD začátkem prosince probíhá Vánoční čaj. Nacvičíme program skládající se převážně z hudebních, tanečních a divadelních vystoupení a pozveme naše učitele, sponzory, vedení radnice, zástupce zřizovatele DD, přátele a poděkujeme jim za jejich celoroční pomoc, podporu a přízeň. V letošním roce, z důvodu epidemiologických opatření, jsme museli tuto tradici přerušit. Rádi bychom všem zmíněným poděkovali alespoň touto cestou a budeme se na Vás těšit na Vánočním čaji příští rok.
S příchodem adventu se změnil program našich dní. Začali jsme, k naší opravdové radosti, opět chodit do školy. Ve volných chvílích se snažíme náš domov vánočně vyzdobit, pečeme vánoční cukroví, připravujeme dárky pro naše nejbližší, píšeme svá přání Ježíškovi. Tak snad se nám nějaké vyplní.

Přejeme všem krásné Vánoce