Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

A zase budeme o rok starší….
Konec kalendářního roku 2023 se nezadržitelně blíží, a s ním i Vánoce, na které se moc těšíme. Čerti nás naštěstí neodnesli, tak teď už jen doufat, že jsme moc nezlobili a pod stromečkem najdeme to, co jsme si přáli.
Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se jakkoliv podíleli na tom, že o Vánocích se nám opět splní většina našich přání. Děkujeme také všem dobrým lidem, kteří se přišli podívat na naši vánoční besídku a věříme, že je naše vystoupení alespoň trochu vánočně naladila.
Před přípravami na Vánoce jsme samozřejmě prožili pestrý podzim, kdy jsme navštívili Prahu a její nejznámější památky, udělali jsme si výlet do Fun Arény v Chebu, nebo jsme se zúčastnili Večerního běhu Planou.
A kromě toho jsme se samozřejmě v uplynulých měsících pilně připravovali do školy, takže v lednu už jen maličko doladíme největší nedostatky, abychom měli na konci prvního pololetí krásná vysvědčení.

S novým školním rokem 2023/2024 došlo ke změnám všech oficiálních e-mailových adres v našem domově. Nově používáme tyto níže uvedené adresy. Děkujeme za pochopení.
Hlavní e-mailová adresa dětského domova: ddplana@ddplana.cz

Mgr. Jiří Kotschy – ředitel domova, tel.: 374 794 350, mobil: 721 819 357, e-mail: reditel@ddplana.cz

Mgr. Lenka Pouzarová – sociální pracovnice, zástupce ředitele pro pedagogické záležitosti, tel. 374 794 066, mobil: 606 412 779, e-mail: socialni@ddplana.cz

Pokud chcete kontaktovat naší paní účetní, pak můžete psát na e-mail ucetni@ddplana.cz, popř. naší vedoucí stravování na e-mail stravovani@ddplana.cz


I tento rok se náš dětský domov Čtyřlístek účastní akce „Vyčisti les“ (stránka soutěže: vycistiles.cz)

Proč a jak jsme se zapojili?
Do akce „Vyčisti les“ jsme se zapojili především z toho důvodu, že si rádi hrajeme venku. Naše dětská zvídavost všechno pochopit a poznat, nás vede k obdivování zázraků přírody, jež nám dodávají energii na celý den. Příroda skrývá celou řadu tajemství a neuvěřitelných věcí. A my nesmíme zapomínat, že to, co stvořilo tak nádherné věci, jako jsou zvířátka, rostliny, vůně květů, šumění větru v korunách stromů, cvrlikání ptáčků, plující mráčky, východy a západy slunce, hory, divoké řeky, padající listy, kaštánky, duhy a nebe plné hvězd, stvořilo i nás. Chceme, aby naše příroda byla co nejvíc čistá a bezpečná (nejen pro nás, ale i pro ostatní lidi i zvířátka). Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přiložit ruku k dílu a okolní přírodu trochu vyčistit a dovolit jí o trochu volněji dýchat. Nejbližším místem pro tuto akci nám byl zámecký park v těsné blízkosti našeho domova. Vzali jsme velké pytle, rukavice a sedm statečných z našeho domova vyběhlo na lov odpadu. Během chvíle jsme nasbírali pět velkých pytlů a užili si při tom spoustu zábavy. Poznávali jsme houby, broučky, sbírali žaludy, balancovali na kládách, hledali významy v mracích a divočili v listí. Ze sběru jsme natočili krátké video ZDE a budeme moc rádi, když Vás ostatní trochu inspirujeme k tomu, abyste naše kroky následovali. Popřípadě si aspoň dávali pozor, co Vám kde z ruky upadne a vždy vyhledávali odpadkové koše.

Co můžeme vyhrát?
Především dobrý pocit ze sebe i z naší činnosti, která dává smysl. Ale díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme získat i peníze od partnerů soutěže. Třeba na vybavení našeho domova či oblečení na naše řádění a poznávaní světa tam venku. Máme možnost vyhrát až 8 tisíc. Tak nám držte palce.

Partnery soutěže jsou:
Astratex.cz – spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže – 5000 Kč
Bezvaplenky.cz – plenky, hračky a potřeby pro maminky – 5000 Kč
Cashbot.cz – peníze pro podnikatele – 5000 Kč
Frutiko.cz – dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty – 5000 Kč
Invia.cz – zájezdy a dovolené po ČR a za hranice – 5000 Kč
MKLůžkoviny.cz – povlečení, prostěradla a vše do bytu – 5000 Kč
Pravebio.cz – bio a šetrné produkty pro celou rodinu – 5000 Kč
Rigalli.cz – čokolády, cukrovinky a slané lahůdky – 5000 Kč