Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Jaro je tady
Není to tak dávno, kdy jsme si dávali předsevzetí do nového roku, která nám, jak všichni dobře známe, moc dlouho nevydržela. Jedno nám ale vydrželo celý leden. Skoro všichni jsme si předsevzali, že si opravíme špatné známky škole a přineseme v pololetí pěkné vysvědčení. Někomu se to povedlo a přinesli krásné pololetní vysvědčení, někteří tak úspěšní nebyli. Těm se to snad podaří na konci školního roku.
Příprava na vyučování patří ke koloritu našich dnů. K tomu pro nás připravují různé akce jak naše tety a strejdové, tak různé organizace a nadace.
V lednu do DD zavítal kadeřník Carlos, majitel barber shopu v Plzni. Po strhujícím vyprávění jeho trnité cesty za svým snem se většině z nás vybavila slova refrénu známé písně „když nemůžeš, přidej víc.“ Potom jsme měli možnost vidět koncert nůžek a břitvy. S úžasem jsme hleděli na výsledek hodinové, doslova hodinářské práce. Ve fotogalerii se můžete podívat na fota, před a po, našeho Dominika.
Letošní zima nám neumožnila bruslit na rybníku, a tak jsme měli radost, že nás teta vzala do tachovské sportovní haly si zabruslit. Pro některé to bylo první seznámení s bruslemi, jiní jsou už statní bruslaři. Všem se nám odpoledne na ledě líbilo.
Jarní prázdniny většina z nás prožila u rodičů a příbuzných. Ti, co zůstali v domově, navštěvovali každý všední den příměstský tábor pořádaný DDM. Turistika, keramika, vaření, sportovní hry a vyrábění z různých materiálů, to byl program, který pro nás vedení DDM připravilo.
29. 2. se v Horšovském Týně konal 1. ročník akce Růžový únor, který byl pro nás připraven v rámci projektu Začni správně. Formou hry „Riskuj“ jsme my, starší 15-ti let, ve velice příjemné atmosféře, otevřeně hovořili o lidské sexualitě, pohlavních nemocech a ochraně před nechtěným otěhotněním. Poté byl prostor pro naše dotazy. V závěru jsme měli možnost podat náměty na příští, už druhý ročník této akce, které se velmi rádi opět zúčastníme. Na místo konání přijela také paní ředitelka plzeňské Domovinky, která přítomné seznámila s velice zajímavým projektem zaměřeným na pomoc dětem odcházejícím z DD, který je jediný svého druhu v ČR a velice nás zaujal.
Ve volných chvílích připravujeme vystoupení na nejmilejší koncert. Stínové divadlo, s názvem Procházka pohádkovým lesem, pilujeme do posledního detailu. Doufáme, že stejně jako loni se naše vystoupení bude líbit, přivezeme diplom a postoupíme do celostátního kola.
Venku se otepluje, hřiště začíná vysychat a my se pomalu začínáme připravovat na atletické závody, které se letos budou konat u nás v Plané, a přivítáme tak na domácím hřišti závodníky z dětských domovů Plzeňského kraje. Budeme bojovat nejen o medaile a diplomy, ale i postupová místa do celostátního kola.
Se zlepšujícím se počasím budeme stále častěji trávit volný čas na naší zahradě, kde máme nové průlezky, houpačku, kolotoč a připravuje se stavba nového dřevěného domečku.
Jarní a velikonoční výzdoba pomalu nahrazuje tu zimní, připravujeme kola, míče, koloběžky a kolečkové brusle na novou sezónu. Také už přiletěl na komín naproti našeho domova čáp, a to znamená, jaro je tady.
Krásné jaro všem.