Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

Co jsme zažili a co nás čeká

Uplynulá zima byla poměrně mírná, ale i přesto se těšíme, že už brzy budeme moci odložit zimní bundy, čepice a šály. Konečně začíná teplejší počasí a my se těšíme na trávení času venku.
Když nebylo venku moc pěkně, byli jsme např. v bazénu, nebo v kině.
Jarní prázdniny jsme strávili u svých rodičů nebo jiných příbuzných a někteří z nás vyrazili s tetou Renatou a tetou Bárou na Šumavu, kde jsme měli spoustu zábavy. Trochu jsme si mysleli, že bychom si mohli konečně pořádně zabobovat, když u nás žádný sníh v zimě nebyl a vyrážíme do hor, ale bohužel sníh nebyl ani tam. Nakonec jsme malý kousek zasněžené stráně našli, ale po bobování jsme byli víc zamazaní od bláta, než mokří od sněnu. Nevadí, legrace to byla i tak. Kromě toho jsme navštívili na Šumavě plavecký bazén, vyrobili si velikonoční dekoraci, a dokonce jsme během výletu na Pancíř potkali zpěváka Marka Ztraceného, který se s celou naší výpravou nechal ochotně vyfotit. Podnikali jsme procházky po okolí a Terka s Klárkou a Patrikem dokonce v rámci otužování vlezli do ledové vody v bazénu před chatou.
V pondělí 20. 3. 2023 se konalo regionální kolo Nejmilejšího koncertu, na který jsme nacvičovali soutěžní vystoupení. Společně s tetou Sandrou a tetou Katkou jsme zahráli stínové divadlo – pohádku O červené Karkulce. V soutěži dětských domovů jsme získali v kategorii „malé jevištní formy“ pěkné třetí místo.
Na fotky z uplynulých měsíců v domově se můžete podívat ve fotogalerii.

V květnu nás čeká pořádání regionálního kola lehkoatletických závodů pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje.
A kromě toho také určitě budou nějaké výlety a zážitky, o kterých zatím nevíme.
Navíc taky musíme taky zabrat ve škole, abychom se pokusili na poslední chvíli vylepšit prospěch a měli pěkná vysvědčení.


I tento rok se náš dětský domov Čtyřlístek účastní akce „Vyčisti les“ (stránka soutěže: vycistiles.cz)

Proč a jak jsme se zapojili?
Do akce „Vyčisti les“ jsme se zapojili především z toho důvodu, že si rádi hrajeme venku. Naše dětská zvídavost všechno pochopit a poznat, nás vede k obdivování zázraků přírody, jež nám dodávají energii na celý den. Příroda skrývá celou řadu tajemství a neuvěřitelných věcí. A my nesmíme zapomínat, že to, co stvořilo tak nádherné věci, jako jsou zvířátka, rostliny, vůně květů, šumění větru v korunách stromů, cvrlikání ptáčků, plující mráčky, východy a západy slunce, hory, divoké řeky, padající listy, kaštánky, duhy a nebe plné hvězd, stvořilo i nás. Chceme, aby naše příroda byla co nejvíc čistá a bezpečná (nejen pro nás, ale i pro ostatní lidi i zvířátka). Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přiložit ruku k dílu a okolní přírodu trochu vyčistit a dovolit jí o trochu volněji dýchat. Nejbližším místem pro tuto akci nám byl zámecký park v těsné blízkosti našeho domova. Vzali jsme velké pytle, rukavice a sedm statečných z našeho domova vyběhlo na lov odpadu. Během chvíle jsme nasbírali pět velkých pytlů a užili si při tom spoustu zábavy. Poznávali jsme houby, broučky, sbírali žaludy, balancovali na kládách, hledali významy v mracích a divočili v listí. Ze sběru jsme natočili krátké video ZDE a budeme moc rádi, když Vás ostatní trochu inspirujeme k tomu, abyste naše kroky následovali. Popřípadě si aspoň dávali pozor, co Vám kde z ruky upadne a vždy vyhledávali odpadkové koše.

Co můžeme vyhrát?
Především dobrý pocit ze sebe i z naší činnosti, která dává smysl. Ale díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme získat i peníze od partnerů soutěže. Třeba na vybavení našeho domova či oblečení na naše řádění a poznávaní světa tam venku. Máme možnost vyhrát až 8 tisíc. Tak nám držte palce.

Partnery soutěže jsou:
Astratex.cz – spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže – 5000 Kč
Bezvaplenky.cz – plenky, hračky a potřeby pro maminky – 5000 Kč
Cashbot.cz – peníze pro podnikatele – 5000 Kč
Frutiko.cz – dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty – 5000 Kč
Invia.cz – zájezdy a dovolené po ČR a za hranice – 5000 Kč
MKLůžkoviny.cz – povlečení, prostěradla a vše do bytu – 5000 Kč
Pravebio.cz – bio a šetrné produkty pro celou rodinu – 5000 Kč
Rigalli.cz – čokolády, cukrovinky a slané lahůdky – 5000 Kč