Vítáme Vás na internetových stránkách Dětského domova Čtyřlístek, Planá

Náš DD

Konec školního roku a přípravy na prázdniny
Před koncem školního roku jsme přivítali v domově modelku Andreu Verešovou, která nám přivezla množství oblečení a hraček. Kromě toho také předala našemu domovu darovací šek na 20 000,- Kč, takže si budeme moci udělat letní program ještě o něco příjemnější, než jsme si mysleli. Moc děkujeme!
V polovině června jsme navštívili první ročník „Festivalu třešní“ blízko rozhledny v Plané, kde je třešňový sad. V rámci tohoto festivalu jsme shlédli hudební vystoupení, prohlédli si stánky s ručně vyráběným zbožím, a hlavně jsme si zkusili lezecké techniky pod vedením zkušených lezců. Ti nejšikovnější a nejodvážnější z nás vylezli po provazovém žebříku až nahoru na vysoký smrk a potom jeli po laně dolů jako na klouzačce. Bylo to fajn dopoledne a už se těšíme na další ročník této povedené akce.
S blížícím se létem se umoudřilo i počasí a chladné jaro konečně vystřídaly horké dny. Poslední školní dny jsme strávili koupáním v bazénu na zahradě domova, protože příprava do školy už nám teď skoro žádný čas nezabere. Strejda ředitel se ve volném čase rád potápí, a tak na jedno horké odpoledne přinesl do domova potápěčskou výstroj a mohli jsme si vyzkoušet v našem bazénu, jak se asi cítí opravdoví potápěči, a co vše je k takovému potápění potřeba.
Poslední víkend před prázdninami jsme se zúčastnili akce „Cesta za pohádkou“ v městském parku v Plané. Soutěžili jsme v různých disciplínách a užili si moc pěkné odpoledne. Nejstarší děti pomáhaly organizátorům na různých stanovištích a mladší děti vyzkoušely různé soutěžní disciplíny. Všichni vyhráli sladkosti a figurky Play Mobil. Někteří si dokonce nechali na obličej namalovat pěkný obrázek speciálními barvami na obličej.
Co jsme nestihli ve škole doteď, to už asi nenapravíme. Vysvědčení jsou už skoro natištěná a my se těšíme na poslední školní den. A myšlenkami už jsme stejně spíš na prázdninách, než ve škole 😊
Eliška ukončila v letošním školním roce úspěšně svou přípravu na budoucí povolání a získala výuční list. Čeká ji nyní nelehký vstup do samostatného života, který pro ni bude zřejmě o něco náročnější než pro jiné děti, které náš domov po dosažení zletilosti opouští. Eliška už je totiž maminkou 1,5 letého šikovného klučiny. Držíme palce, ať jsou v životě oba spokojení.
Patrik, Katka, Vanesa a Aneta ukončili základní školu a po prázdninách je čeká velká změna. Začnou navštěvovat střední školu nebo učiliště, kde začne jejich nová životní etapa.
Někteří z nás stráví většinu prázdnin u rodičů nebo jiných příbuzných, pro ostatní jsou v domově připraveny různé prázdninové aktivity. V první polovině července se chystáme s tetami na Hracholusky a koncem července pojedeme na týden do Harrachova. V srpnu pak pojede několik z nás s tetou Renatou na chatu, kterou nám zdarma vypůjčili manželé Žabkovi ze Zbiroha, a my jim za to moc děkujeme. Během celých prázdnin pak budeme průběžně jezdit na jednodenní výlety, trávit čas u vody odpočívat tak, jak během školního roku nemůžeme. Také očekáváme, že během prázdnin přijde do našeho domova několik nových dětí, včetně jedné maminky s miminkem.
Těšíme se na to, co přinesou prázdniny a jaký bude vstup do nového školního roku. Věříme, že už nebudeme muset plnit školní povinnosti jen přes počítač, ale budeme se normálně moci vídat s učiteli i spolužáky.